Pielgrzymka do Rzymu – nowe informacje

with Brak komentarzy

PARAFIALNA PIELGRZYMKA

DO WŁOCH i RZYMU

– 8 dni –

TERMIN21.04.2017 (sobota) 28.04.2018 (sobota)

 

UWAGA!

Spotkanie z organizatorem pielgrzymki odbędzie się w:

 sobotę 17 marca o godzinie 16.00

na plebanii w Chłopicach

Jeśli nie będzie szczególnych przeszkód bardzo proszę o przybycie.

———————————————————

Wpłaty – 870 PLN (wszyscy uczestnicy dokonali wpłaty, zaliczka została przekazana organizatorowi)

—————————————————-

Wpłaty –  240 € od osoby. (235 € – koszty pielgrzymki + 5 € (koszty operacji bankowych)

Wpłaty w Euro należy dokonać do dnia 28 lutego 2018 r.

 1. Na rachunek walutowy – Bank PKO SA – Nr: 98 1240 2571 1978 0010 7770 2248

                                                              (Jacek Książek 37-561, Chłopice 102)

                                                              (proszę o wpisanie „Rzym” oraz Imienia i Nazwiska osoby 

                                                                                             (osób) za które dokonywana jest wpłata)

  WAŻNE – Wpłat na podany rachunek walutowy należy dokonać wyłącznie w Oddziałach Banku PKO SA (w Jarosławiu – Plac Mickiewicza 2) – wpłacając gotówkę w Euro. W przypadku wpłat przez inny bank lub z konta internetowego generowane są wysokie opłaty bankowe, które płaci posiadacz rachunku. Nie należy wpłacać podanej kwoty w innej walucie niż Euro, gdyż przelicznik bankowy jest niekorzystny dla wpłacającego. W przypadku niemożliwości dokonania wpłaty w Banku proszę zastosować sposób wpłaty podany poniżej:

 2. Osobiście w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

                                     (odliczona gotówka 240 € )

(średni kurs euro NBP na dzień 19.01.2018 – 4,1750 – w przeliczeniu – 1002,00 PLN)

Do kosztów należy doliczyć  – 60 € (253,80 PLN) – bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłata za miejscowych przewodników (Wenecja, Florencja, Pompeje), – kwota płatna w autokarze (niewykorzystane środki z tej kwoty zostaną zwrócone)

 

———————————————————-

Niewielkie zmiany w programie:

Trasa: Chłopice – Wiedeń – Padwa – Florencja – Orvieto – Rzym -Monte Cassino – Pompeje – Neapol – Asyż – Cascia – Loreto – Ravenna – Wenecja – Budapeszt – Chłopice.

1 dzień: 20/21.04.2018 (z piątku na sobotę) godz. 00.00 zbiórka uczestników przy Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Chopicach, pakowanie bagaży do autobusu – msza święta; wyjazd do Wiednia na zwiedzanie miasta m.in. Katedry św. Szczepana i spacer przez Hofburg; wyjazd do Azzano Decimo – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

2 dzień: godz. 6.30 pakowanie bagaży, śniadanie, przejazd do Padwy, gdzie zwiedzimy romańsko – gotycką Bazylikę Św. Antoniego z Jego grobem; przejazd do Florencji – zwiedzanie miasta; przejazd do Orvieto – zwiedzanie Katedry Duomo w której znajduje się korporał Cudu Eucharystycznego; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

3 dzień: godz. 6.30 pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Rzymu i zwiedzanie bazyliki św. Piotra z nawiedzeniem grobu Ojca Świętego Jana Pawła II, św. Jana na Lateranie i Santa Maria Maggiore; czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów, wyjazd do hotelu we Fiuggi – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg

4 dzień: godz. 6.30 śniadanie – wyjazd na Monte Cassino – nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę oraz zwiedzanie Klasztoru OO. Benedyktynów; wyjazd do Pompei – zwiedzanie sanktuarium MB Pompejańskiej; starożytne Pompeje; przejazd do Neapolu zwiedzanie i spacer po starym mieście – powrót do hotelu zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg

5 dzień: godz. 6.30 śniadanie; wyjazd do Rzymu – zwiedzanie bazyliki św. Pawła za Murami, uczestnictwo w audiencji generalnej pod przewodnictwem Ojca Świętego; spacer do słynnej fontanny Di Trevi oraz Rzym Starożytny, Koloseum (zwiedzanie z zewnątrz); powrót do hotelu – obiadokolacja – nocleg

6 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Asyżu zwiedzanie m.in. Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary i Matki Bożej Anielskiej (róże bez kolców); przejazd do Cascii – nawiedzenie sanktuarium i relikwii św. Rity; przejazd do Loreto – zwiedzanie słynnej Bazyliki i Domku Świętej Rodziny oraz nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę; zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg

7 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Ravenny, zwiedzanie Bazyliki San Vitale (mozaiki) i spacer po mieście; przejazd do opactwa Abbazia di Pomposa, wyjazd do Wenecji i wypłynięcie statkiem na zwiedzanie Bazyliki św. Marka i Placu; wyjazd do Tarvisio zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.        

8 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie; przejazd do Budapesztu na wzgórze Gelerta, kościół Macieja oraz spacer  od placu i pomnika bohaterów do katedry – wyjazd do Chłopic – zakończenie pielgrzymki ok. godz. 24.00.

       Podany program został ustalony z organizatorem. Może on jednak ulegać zmianom i modyfikacjom w zależności od czasu oraz z przyczyn organizacyjnych. Może również ulec zmianie kolejność zwiedzanych miast i obiektów.

Każdego dnia (jeśli okoliczności pozwolą) planowana jest Msza Święta.

———————————————————

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej **/*** (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe.)

————————————————————

Na dzień dzisiejszy (20.01.2018) jest 0 wolne miejsca

Ilość osób na liście rezerwowej: (0)

————————————————————–

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt:

Ks. Jacek Książek e-mail: jacek0550@op.pl,

tel. grzecznościowy: 166222494, kom: 601050767 (19.00 – 20.00)