Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu – 2.XII.2018

with Brak komentarzy

Ogłoszenia – CHŁOPICE

Niedziela – I Adwentu – 2.12.2018

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczny czas Adwentu i nowy rok duszpasterski pod hasłem „ W mocy Bożego Ducha” Jak słyszeliśmy z liście Księdza Arcybiskupa, rok ten będzie poświęcony biblijnej odnowie parafii, czyli głębszemu pochyleniu się nad słowami Boga zawartymi w Piśmie Świętym. Dlatego sięgnijmy w tym roku może trochę więcej do Biblii, połóżmy ją na widocznym miejscu w domu i czytajmy. W naszej wspólnocie parafialnej, począwszy od stycznia, w każdą I niedzielę miesiąca będziemy odprawiać nabożeństwo biblijne oraz rozważać treść ewangelicznych błogosławieństw.
 2. Dziś Msze św. o 8.00, 11.00, i 16.00.
 3. Dziś po Sumie zmiana tajemnic Róż Różańcowych.
 4. Dziś po Mszy św. o 16.00, rozpoczynamy kurs przedmałżeński dla młodzieży, która ukończyła 17 rok życia oraz starszej. Spotkania będą się odbywały raz w miesiącu, zakończenie przewidywane jest w czerwcu przyszłego roku.
 5. Dzisiejsza składka na Seminarium.
 6. Od jutra Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki świąteczne. Bardzo proszę o jego życzliwe przyjęcie.
 7. Jutro spotkanie RAM-u w bibliotece o 15.00
 8. Od jutra o 17.00 Msze św. roratnie. Jak w ubiegłym roku codziennie dzieci, które napiszą karteczki będą brały udział w losowaniu prezentów.
 9. Zapraszam więc wszystkie dzieci z rodzicami, a szczególnie w poniedziałek z „Zerówki”, we wtorek z klas I i II, w środę z klasy IV, w czwartek wszystkich ministrantów, w piątek z klas VII i VIII. w sobotę z klas V i VI,
 10. W środę Nowenna do Matki Bożej
 11. W czwartek wspominamy św. Mikołaja.
 12. W tym tygodniu I czwartek i piątek grudnia
 13. Z Sakramentu pokuty można korzystać codziennie przed Mszą św., a szczególnie w środę, czwartek i piątek
 14. W piątek przed południem odwiedziny chorych
 15. W piątek po Mszy św., nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 16. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. rano o 8.00 w kaplicy Sióstr Służebniczek, o 17.00 w kościele – Mszę św. wieczorną rozpoczniemy odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 17. Sobotnia Uroczystość jest świętem patronalnym naszych Sióstr. Dlatego składamy im już dziś najserdeczniejsze życzenia i wyrażamy ogromną wdzięczność za ponad 120 letnią posługę w naszej parafii. Pamiętajmy o siostrach w naszych modlitwach.
 18. W przyszłą niedzielę Msze św. o 8.00, 11.00 i 16.00
 19. W przyszłą niedzielę po popołudniu młodzież z RAM będzie rozprowadzań świece Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”
 20. Składka w przyszłą niedzielę na ogrzewanie kościoła.
 21. Intencje
 22. Ogłoszenie Biblioteki …………………

 

Ogłoszenia – JANKOWICE

Niedziela – I Adwentu – 2.12.2018

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczny czas Adwentu i nowy rok duszpasterski pod hasłem „ W mocy Bożego Ducha” Jak słyszeliśmy z liście Księdza Arcybiskupa, rok ten będzie poświęcony biblijnej odnowie parafii, czyli głębszemu pochyleniu się nad słowami Boga zawartymi w Piśmie Świętym. Dlatego sięgnijmy w tym roku może trochę więcej do Biblii, połóżmy ją na widocznym miejscu w domu i czytajmy. W naszej wspólnocie parafialnej, począwszy od stycznia, w każdą I niedzielę miesiąca będziemy odprawiać nabożeństwo biblijne oraz rozważać treść ewangelicznych błogosławieństw.
 2. Dziś po Sumie zmiana tajemnic Róż Różańcowych.
 3. Dziś w Chłopicach, po Mszy św. o 16.00, rozpoczynamy kurs przedmałżeński dla młodzieży, która ukończyła 17 rok życia oraz starszej. Spotkania będą się odbywały raz w miesiącu, zakończenie przewidywane jest w czerwcu przyszłego roku.
 4. Dzisiejsza składka na Seminarium.
 5. W tym tygodniu w Jankowicach Msze św. codziennie oprócz środy o 18.00
 6. Od jutra Msze św. roratnie. Jak w ubiegłym roku dzieci, które napiszą karteczki będą brały udział w losowaniu figurek.
 7. Zapraszam więc wszystkie dzieci z rodzicami, a szczególnie w poniedziałek z „Zerówki” i klasy I, we wtorek z klas II i IV, w czwartek wszystkich ministrantów, w piątek z klas VII i VIII. w sobotę z klas V i VI,
 8. W czwartek wspominamy św. Mikołaja.
 9. W tym tygodniu I czwartek i piątek grudnia
 10. Z Sakramentu pokuty można korzystać codziennie przed Mszą św., a szczególnie w czwartek i piątek
 11. W piątek przed południem odwiedziny chorych
 12. W piątek po Mszy św., nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 13. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 14. Sobotnia Uroczystość jest także świętem patronalnym Sióstr Służebniczek. Dlatego składamy im najserdeczniejsze życzenia i wyrażamy ogromną wdzięczność za ponad 120 letnią posługę w naszej parafii. Pamiętajmy o Chłopickich siostrach w naszych modlitwach.
 15. Składka w przyszłą niedzielę na ogrzewanie kościoła.
 16. Intencje
 17. Sprzątanie
 18. Ogłoszenie Biblioteki …………………