BARANKI, ŚWIECE, SKARBONKI

with Brak komentarzy

BARANKI, ŚWIECE, SKARBONKI

Drodzy Parafianie.

Zbliża się Wielkanoc. Pewnie przyjdzie nam przeżywać radosne święto Zmartwychwstania Pana w inny sposób. Może właśnie to jest zamysłem i planem Chrystusa, który za nas umarł i dla nas poswtał z martwych, a my, jako chrześcijanie i ludzie nie umieliśmy tego docenić.

………………………………………………….

Jak każdego roku Caritas przygotowała małe świece, baranki i skarbonki. Ofiary są przeznaczone na pomoc dla potrzebujących, których z pewnością zacznie przybywać.

Jeśli ktoś z Was chciałby otrzymać tę wielkanocną pamiątkę proszę o napisanie SMS-a na nr 601050767 (z podaniem nazwiska i adresu), przywieziemy do domu w sobotę przed południem.

Nie ma tego dużo, więc liczy się kolejność zgłoszeń. Jeśli w sobotę do 12.00 nie będzie nikogo to znaczy że się skończyły.

Zachowując zasady bezpieczeństwa po dzwonku wychodzimy do bramy, sami bierzemy z pudełka pakowane pojedynczo świece lub baranki, wrzucamy ofiarę do skarbonki.

W imieniu „Caritas” z góry dziękuję za pomoc.

 

Baranki, świece i skarbonki są dostępne także w kościołach

w Chłopicach na ołtarzu św. Rodziny,

w Jankowicach na ławce obok zakrystii.

 ………………………………………………

Przypominam także, że wszystkie ofiary na utrzymanie kościoła można wpłacać na konta parafialne, których numery podane są na dole naszej strony internetowej. Jeśli w przelewie napiszemy „ofiara na cele kultu religijnego”, można tę kwotę odliczyć od podatku.

Biorąc pod uwagę, że parafia została odcięta od składek niedzielnych i taki stan pewnie potrwa dłużej, a rachunki trzeba płacić, taka pomoc jest bardzo potrzebna, o co ośmielam się serdecznie prosić.

……………………………………………………………………

Życzę wszystkim Błogosławieństwa Bożego i opieki Pani Chłopickiej oraz zapewniam o modlitwie, o zdrowie dla nas wszystkich przed jej obliczem.

Szczęść Boże. Proboszcz.