ŚWIĄTECZNE NABOŻEŃSTWA (24 – 27.XII.2020) – ROZKŁAD, SUGESTIE – WAŻNE PROPOZYCJE – IV Niedziela Adwentu – OGŁOSZENIA

with Brak komentarzy

Siostry i Bracia w Chrystusie

Dziś na konferencji Rządu RP dowiedzieliśmy się, że nałożone na nas restrykcje, w okresie świątecznym nie ulegną zmianie. W związku z tym chciałbym zaproponować następujące rozwiązania odnośnie uczestnictwa w nabożeństwach świątecznych:

…………………………………………………………….

 

CHŁOPICE:

 

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA (czwartek): PASTERKA20.00 i 22.00

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (piątek): MSZE ŚWIĘTE8.00, 9.30, 11.00, 12.15

ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA (sobota): MSZE ŚWIĘTE8.00, 9.30, 11.00

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY (niedziela):  MSZE ŚWIĘTE8.00, 9.30, 11.00, 16.00

 

 • Proponuję, aby w następujących Mszach Świętych uczestniczyli chętni z numerów: czwartek 20.00  – od 200 do końca, czwartek 22.00 – od 180 – 199, piątek 8.00 – od 160 – 179, piątek 9.30 – od 140 – 159, piątek 11.00 od 120 – 139, piątek 12.15 – od 100 – 119, sobota 8.00 – od 80 – 99, sobota 9.30 – od 60 – 79, sobota 11.00 – od 40 – 59, niedziela 8.00 – od 20 – 39, niedziela 9.30 – od 1 – 19, niedziela 11.00, 16.00 – osoby które nie mogły uczestniczyć w nabożeństwach w poprzednich dniach.
 • We wszystkich wyżej podanych Mszach św. mogą uczestniczyć ponadto osoby, które zamówiły daną intencję mszalną. 
 • Powyższe propozycje, jak sama nazwa wskazuje są propozycjami, ale trudno coś innego wymyślić. Proszę więc w miarę możliwości o przyjęcie tych propozycji.
 • Przypominam że limity dotyczą wnętrza kościoła, nie ma zakazu „spacerowania” po parku, czy siedzenia na ławeczkach, na zewnątrz podczas liturgii.
 • Limit nie dotyczy także obsługi Mszy Świętej
 • Liturgie świąteczne będą skrócone do niezbędnego minimum, aby można było pomiędzy poszczególnymi nabożeństwami dokonać dezynfekcji newralgicznych miejsc w kościele oraz umożliwić w miarę komfortowe uczestnictwo wiernych będących na zewnątrz.
 • Tradycyjna składka nadal nie będzie zbierana, a ofiary świąteczne będzie można składać do puszek przy ołtarzu Św. Rodziny i na zewnątrz kościoła, przy drzwiach wejściowych.
 • Uprzejmie proszę także o zakrywanie ust i nosa w kościele, i na zewnątrz oraz o dezynfekcję rąk i zachowanie odpowiedniej odległości.
 • Pomiędzy nabożeństwami w dni świąteczne nie będzie możliwości skorzystania z Sakramentu Pokuty. Jeśli ktoś nie przystąpi do spowiedzi przed świętami, będzie miał możliwość skorzystania z tego sakramentu podczas spotkań kolędowych w następnych dniach.

 

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA – 20.12.2020 – CHŁOPICE

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dziś Msze Św. o 8.00, 11.00 i 16.00
 2. Ofiary na utrzymanie kościoła można składać do skarbonki przy ołtarzu Św. Rodziny, a w niedziele także do puszek na zewnątrz przy drzwiach kościoła, lub wpłacić na konto. Serdeczne Bóg zapłać. Na ołtarzu Św. Rodziny są opłatki i świece wigilijne.
 3. Codziennie do czwartku włącznie Msza Św. i spotkanie Adwentowe o 17.00, w czwartek o 9.00. Można będzie także skorzystać z sakramentu pokuty. Wykaz numerów przy drzwiach kościoła i na stronie internetowej.
 4. W środę będą dwie Msze Święte o 17.00 i 18.00, po drugiej Mszy Św. – Nowenna do Matki Bożej.
 5. Proszę aby zgłaszać w zakrystii prenumeratę „Niedzieli” i „Miłujcie się” na przyszły rok.
 6. Intencje

………………………………………………………..

 

JANKOWICE:

 

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA (czwartek): PASTERKI21.00 i 23.00

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (piątek): MSZE ŚWIĘTE7.00, 9.30, 12.00

ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA (sobota): MSZE ŚWIĘTE7.00, 9.30, 12.00

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY (niedziela):  MSZE ŚWIĘTE 7.00, 9.30, 12.00,

 

 • Proponuję, aby w następujących Mszach Świętych uczestniczyli chętni z numerów: czwartek 21.00  – od 160 do końca, czwartek 23.00 – od 140 – 159, piątek 7.00 – od 120 – 139, piątek 9.30 – od 100 – 119, piątek 12.00 od 80 – 99, sobota 7.00 – od 60 – 79, sobota 9.30 – od 40 – 59, sobota 12.00 – od 20 – 39, niedziela 7.00 – od 2 – 19, niedziela 9.30 – od 1A – 1F, niedziela 12.00 – osoby które nie mogły uczestniczyć w nabożeństwach w poprzednich dniach.
 • We wszystkich wyżej podanych Mszach św. mogą uczestniczyć ponadto osoby, które zamówiły daną intencję mszalną. 
 • Powyższe propozycje, jak sama nazwa wskazuje są propozycjami, ale trudno coś innego wymyślić. Proszę więc w miarę możliwości o przyjęcie tych propozycji.
 • Przypominam że limity dotyczą wnętrza kościoła, nie ma zakazu „spacerowania”, czy przebywania na zewnątrz podczas liturgii.
 • Limit nie dotyczy także obsługi Mszy Świętej
 • Liturgie świąteczne będą skrócone do niezbędnego minimum, aby można było pomiędzy poszczególnymi nabożeństwami dokonać dezynfekcji newralgicznych miejsc w kościele oraz umożliwić w miarę komfortowe uczestnictwo wiernych będących na zewnątrz.
 • Uprzejmie proszę także o zakrywanie ust i nosa w kościele, i na zewnątrz oraz o dezynfekcję rąk i zachowanie odpowiedniej odległości.
 • Pomiędzy nabożeństwami w dni świąteczne będzie ograniczona możliwości skorzystania z Sakramentu Pokuty. Jeśli ktoś nie przystąpi do spowiedzi przed świętami, będzie miał możliwość skorzystania z tego sakramentu podczas spotkań kolędowych w następnych dniach.

 

POZOSTAŁE OGŁOSZENIA – 20.12.2020 – JANKOWICE

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dziś Msze Św. o 7.00 i 9.30
 2. Na stoliku są opłatki i świece wigilijne. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na wynagrodzenie dla Pana Organisty, natomiast za świece – na Caritas.
 3. Msza Św. i spotkanie Adwentowe od poniedziałku do środy o 18.00. Można będzie także skorzystać z sakramentu pokuty. Wykaz numerów w gablotce i na stronie internetowej.
 4. W czwartek przed południem Msza Św. o 9.00
 5. Proszę aby zgłaszać w zakrystii prenumeratę „Niedzieli” i „Miłujcie się” na przyszły rok.
 6. Pan Organista serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom.
 7. Intencje
 8. Sprzątanie

……………………………………………………

 

Jeśli pojawią się jakieś nowe okoliczności, czy rozporządzenia, powyższe propozycje mogą ulegać zmieanie. W związku z tym bardzo proszę o śledzenie na bieżąco informacji na naszej stronie internetowej.

 

W najbliższych dniach, mam nadzieję, ruszy także bezpośrednia transmisja internetowa nabożeństw z kościoła w Chłopicach. Informacje na ten temat zostaną podane w osobnym ogłoszeniu.

 

Informacje na temat tegorocznej „wizyty duszpasterskiej – kolędy” zostaną podane w przyszłym tygodniu, przed świętami.

 

 

……………………………………………………….

 

Drodzy Parafianie! Siostry i Bracia!

W tych trudnych czasach, w świętą noc Bożego Narodzenia staniemy po raz kolejny w naszym życiu przed tajemnicą betlejemskiej stajni, w której Maryja porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i złożyła w żłobie.

To wydarzenie – w którym Bóg z miłości do człowieka stał się jednym z nas to tajemnica tak trudna do zrozumienia, że w jej obliczu człowiek pogrążył się w zamyśleniu. W zdumieniu, które ogarnia nie tylko rozum, ale również serce i prowadzi nas do uwielbienia Boga oraz do życia z ludźmi w pokoju.

Chcemy Wam wszystkim dziś życzyć, by to uwielbienie Boga, który stał się człowiekiem, było obecne w każdym Waszym sercu i owocowało miłością do Niego oraz ludzi postawionych przez Boga na Waszej drodze życia.

Podążając naszymi drogami i wyglądając przez okna naszych domów, wpatrujemy się w migające światełka, w tym roku pewnie trochę za łzami w oczach. Pamiętajmy, że te światełka kierują naszą myśl ku innemu – niewidocznemu dla oczu, ale widocznemu dla serca – Światłu. W czas Bożego Narodzenia przyjmijcie z wdzięcznością, to nowe Światło, którym jest Chrystus, przychodzący pośrodku nocy tego świata.

 

Pomódlmy się w Noc Betlejemską

W Noc Szczęśliwego Rozwiązania

By wszystko nam się rozplątało

Węzły, konflikty, powikłania

 

Oby się wszystkie trudne sprawy

Porozkręcały jak supełki

Własne ambicje i urazy

Zaczęły śmieszyć jak kukiełki

 

I oby w nas złośliwe jędze

Pozamieniały się w owieczki

A w oczach mądre łzy stanęły

Jak na choince barwnej świeczki

 

By anioł podarł każdy dramat

Aż do rozdziału ostatniego

Kładąc na serce pogmatwane

Jak na osiołka – kompres śniegu

 

Aby się wszystko uprościło

Było zwyczajne, proste sobie

By szpak pstrokaty, zagrypiony

Fikał koziołki nam na grobie

 

Aby wątpiący się rozpłakał

Na cud czekając w swej kolejce

A Matka Boska cichych, ufnych

Jak ciepły pled wzięła na ręce

 

Niech łaska i błogosławieństwo Bożego Narodzenia towarzyszy Wam wszystkim. Każdemu z Was osobiście, Waszym Rodzinom, całej naszej Ojczyźnie.

Radosnych, błogosławionych, szczęśliwych i zdrowych świąt życzą!

Ks. Proboszcz

Ks. Wikariusz

Siostry Służebniczki