Transmisja na żywo z kościoła w Chłopicach

with Brak komentarzy

Siostry i Bracia!

Dziś została uruchomiona transmisja internetowa nabożeństw z kościoła parafialnego w Chłopicach. Bogu niech będą dzięki.

Oto kilka uwag odnośnie korzystania z transmisji on-line:

  1. Na stronie internetowej pojawił się napis „transmisja na żywo” w kolorze czerwonym. Wystarczy kliknąć w ten link, a transmisja rozpocznie się automatycznie.

  2. Transmisja jest dostępna dla wszystkich urządzeń posiadających dostęp do Internetu, a więc komputerów, laptopów, telefonów, telewizorów itp.

  3. Transmitowane będą wszystkie Msze Św. i nabożeństwa z kościoła w Chłopicach w godzinach ich trwania. Kamera będzie włączona wyłącznie w trakcie nabożeństw, zwykle na kilka minut przed ich rozpoczęciem. W pozostałym czasie na ekranie będzie widniał napis: „……. Zapraszamy później”.

  4. Pamiętajmy, że jakość przekazu zależy od jakości domowego Internetu odbiorcy. Jeśli będzie on słaby, mogą pojawić się opóźnienia lub zatrzymania, co może powodować konieczność odświeżenia strony.

  5. Przekaz „na żywo” nie oznacza idealnego zgrania w czasie. Transmisja zawsze będzie opóźniona od kilkunastu sekund do kilku minut, ze względu na przesył danych.

  6. Kamera nie obejmuje nawy kościoła i uczestniczących w liturgii ze względu na RODO, a tylko celebrujących i asystę liturgiczną.

  7. Proszę także o wyrozumiałość, szczególnie w pierwszych dniach trwania transmisji. Mogą pojawić się niespodziewane problemy, lub nawet brak przekazu. Musimy powoli wszystkiego się nauczyć.

Szczęść Boże. Proboszcz